Vážená paní Evo, v případě, že byl Váš manžel zaměstnán v kalendářním roce u dvou zaměstnavatelů postupně a obě zaměstnání se časově nepřekryly,…
Vážená paní Evo,
v případě, že byl Váš manžel zaměstnán v kalendářním roce u dvou zaměstnavatelů postupně a obě zaměstnání se časově nepřekryly, nemá Váš manžel povinnost podat za dané zdaňovací období daňové přiznání k dani z příjmu fyzických osob. Jeho daňová povinnost byla splněna odvodem záloh na daň ze závislé činnosti prostřednictvím zaměstnavatele.
Pokud se naopak zaměstnání Vašeho manžela časově překrývaly a měl tedy 2 souběžné pracovní poměry (byť jen několik dnů) nebo je pro Vašeho manžela podání daňového přiznání výhodné, bude nutno věc řešit s místně příslušným správcem daně a Úřadem práce.
Ing. Michael Hájek, daňový poradce č.1328
Daň z příjmu
20:38 27.08.2013Dobrý den, chtěla by jsem se poradit, manžel pracoval v r.2012 ve 2 firmách.11 měsíců v jedné firmě, má doložené i příjmy.no 1 měsíc pracoval ve…
Dobrý den, chtěla by jsem se poradit, manžel pracoval v r.2012 ve 2 firmách.11 měsíců v jedné firmě, má doložené i příjmy.no 1 měsíc pracoval ve firmě, která mezitím zanikla a je náročné,resp. nemožné dostat se k potvrzení o příjmu za tento 1 měsíc.Manžel je jinak bulharské národnosti a má i bulharské občanství.Pracoval i zdržoval se celý rok v ČR. Dotaz zní: 1. manžel má povinnost/nemusí nebo může podat daňové přiznání v ČR? 2. dotaz - v případě, že osoba v situaci manzela - za 11 měsíců doloží příjmy z ČR a 1 měsíc zdůvodní tak, že nepracovala, příjmy neměla, na úřadě práce evidovaná nebyla nebo byla bez práce v zahraničí (bez doložení toho 1 měsíce) - může si daňové přiznání vůbec podat? Předem děkuji za odpověď.
Eva